29 kwietnia 2013

ptaky

Gdy w realu rozmawiam z ludźmi o Twitterze, każdy o nim słyszał, ale niewiele osób faktycznie dobrze go zna. Twitter to serwis społecznościowy, z którym trzeba uważać, bo jak raz w niego wsiąkniesz, Twoje życie zmieni się bezpowrotnie. Często porównywany jest z Facebookiem, kiedy to zwykle wytyka mu się braki i wymienia różnice. Nietrafnie – te różnice muszą być, bo to dwie zupełnie inne koncepcje. Można by rzec – antykoncepcje. Dlatego dziś przypominam mój twitterowy elementarz.

O Twitterze mówi się w Polsce coraz częściej, a liczba jego użytkowników stale rośnie (i to coraz szybciej) i bardzo dobrze. Coraz więcej osób też chce pokazać, że są na Twitterze i że sporo o nim wiedzą, więc piszą poradniki, wskazówki i tutoriale, mimo że nie zawsze mają do dyspozycji wystarczającą do tego wiedzę.

Ja już ponad rok temu napisałam tekst, który był przeznaczony dla osób, które o Twitterze nigdy nie słyszały, a więc wyjaśniał podstawy. Był to czas, kiedy Twitter na dobre rozwijał skrzydła w polskich internetach. (Skrzydła – see what I did here?) Zawiera on też kilka ciekawych, jak to mówią marketingowcy, kejsów i choć liczby się już trochę zdezaktualizowały, elementarz wciąż trzyma się kupy. To takie ABC Twittera.

Tu Wam wklejam skan artykułu, który można sobie powiększyć nań klikając, i który ukazał się w „Dzienniku Bałtyckim” w lutym 2012 r. W razie pytań znajdziecie mnie… gdzieżby indziej… na Twitterze.

 • Pingback: Twitter Ninja: Zapowiedź Czujnym Okiem | Czujnym Okiem()

 • Dominik

  Bardzo ciekawy artykuł :))

  • A dziękuję. Trochę stary, ale jary. :)

   • Dominik

    Trafiłem na twój blog z Twittera i tak jakoś poczytałem ;)

 • jarzab

  Ja też trafiłem na twój blog z polecenia znajomego na TT. Bardzo zręczny ten poradnik twitterowy :-)

  • Dziękuję i, jak to mówią w Biedronce, zapraszam ponownie.